• Systemy zabezpieczeń

    Systemy
    zabezpieczeń

Monitoring HD-CVI / AHD

 

Zajmujemy się kompleksową modernizacją systemów telewizji przemysłowej CCTV opartych na przewodach koncentrycznych.

Monitoring AHD/HD-CVI bazuje na strukturze identycznej jak powszechnie stosowane systemy analogowe. System AHD/HDCVI pozwala na przesłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości HD i FullHD na odległość do 500m, przy wykorzystaniu dobrej jakości kabla koncentrycznego RG-59. System AHD/HD-CVI jest alternatywą dla obecnie używanych systemów analogowych, nie będzie wymagał zmiany struktury kablowej, tak jak dzieję się to w przypadku rozwiązań IP.

Systemy AHD, HDCVI są systemami, które ciężko rozbudować każdy z kanałów musi zostać doprowadzony do rejestratora oraz zasilacza poniżej przedstawiamy topologie systemu HDCVI/AHD

 

W rozbudowanych systemach HD-CVI stosuje rozwiązanie, które znacznie obniża koszty instalacji bez utraty jakości obrazu. Technologia przesyłu obrazu po przez przewód UTP ( skrętkę komputerową ) umożliwia przesłanie obrazu z 4 kamer HD-CVI jednym przewodem, po przez zastosowanie transformatorów możliwe jest przesłanie obrazu do 300m. Jakich oszczędności można się spodziewać? Powiedzmy, że mamy 4 kamery odległe od rejestratora 80m w przypadku tradycyjnego rozwiązania wydali byśmy na przewód 4 x 80 = 320m x 2,10 zł = 672 zł w przypadku konwertera  80 x 1,8 zł = 144 zł jak widać różnica na przewodach jest bardzo duża, jednak aby system zadziałał potrzebne są jeszcze dwa transformatory których koszt to 150 zł razem w przypadku 4 kamer zaoszczędzimy 378 zł. Poniżej przedstawiam topologię systemu wykonanego w technologi z transformatorami.

 

 

Kontakt

4484055
669 10 40 40
kontakt@zilmaks.pl
Pn-Pt 8:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 14:00