Dualna czujka ruchu, antymasking COBALT Plus

Dualna czujka ruchu, antymasking COBALT Plus

Kod: 001301 Dostępność: Wysyłka 1-3 dni
Cena: 154,00 zł z podatkiem VAT

COBALT Plus - Dualna czujka ruchu PIR + mikrofala, cyfrowa detekcja ruchu, kompensacja temperatury, antymasking.
 

Parametry techniczne:

Rodzaj czujki: PIR + MW
Zasięg: 9 m
Antymasking: TAK
Wykrywalna prędkość ruchu: Do 3 m/s
Zalecana wysokość montażu: 2.1 m
Temperatura pracy: -10...+50 oC
Zasilanie: 12V DC
Pobór prądu: 24 mA
Wymiary: 63 x 136 x 49 mm
Gwarancja producenta: 36 miesięcy

COBALT Plus - Dualna czujka ruchu PIR + mikrofala, przeznaczona do instalacji w systemach antywłamaniowych. Konstrukcja czujki składająca się z detektora piroelektrycznego i mikrofalowego, umożliwia bardzo dobre zabezpieczenie pomieszczeń, w którym panują niekorzystne warunki, takie jak np. duże wahania temperatury lub przeciągi. Dualne detektory PIR + MW doskonale nadają się do instalacji w pomieszczeniach z kominkiem, ogrzewaniem nadmuchowym oraz w kotłowniach i garażach.
 
COBALT posiada podwójny element piroelektryczny, cyfrowy algorytm detekcji i funkcję kompensacji temperatury - gwarantuje wiarygodną, odporną na fałszywe alarmy detekcję. Model Plus został dodatkowo wyposażony w funkcję antymaskingu, realizowanego przez czujkę mikrofalową. Wykrywa wszelkie próby zasłonięcia czujki, zakłócające poprawną pracę. Cobat Plus ma możliwość wyboru pracy:

  • Podstawowy - czujka zgłasza alarm, gdy oba czujniki wykryją ruch w odstępie czasu mniejszym niż 10 s
  • Licznikowy - Czujka zgłasza alarm, gdy oba czujniki wykryją ruch w odstępie czasu mniejszym niż 10 s lub w czasie krótszym niż 30 min nastąpi 16 pobudzeń MW, bez pobudzenia czujnika PIR.


Cyfrowe przetwarzanie sygnału:

  • W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach COBALT zastosowano cyfrową obróbkę sygnału nowej generacji - dzięki temu będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu.

 
Cyfrowa kompensacja temperatury:

  • Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu COBALT robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur.

Dojazd już od 0,66 zł/km
Gwarancja 36 miesięcy
Napięcie zasilania 12V DC
Podświetlenie Tak
Wymiary 63 x 136 x 49 mm

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:

Telefon:

Pytanie: