Jak to podłączyć

Telewizja przemysłowa topologie połączeń.

Systemy HD-CVI możemy podłączyć na dwa spsoóby:

Pierwszym ze spsobów instalacji systemów telewizji przemysłowej w technologi HD-CVI przeznaczony dla małych obiektów w któych odcinki przewodów pomiędzy kamerą a rejestratorem nie są zbyt wielkie. W takich przypadkach stsosujemy przewody koncentryczneCCTV K-60+2X0.50 lub CCTV YAR PE 75-0.59/3.7+2x0.50 

Przewody koncentryczne pozwalają przesłac obraz nawet do 500m ( przewód RG6 ) jest to rozwiązanie dość nie ekonomiczne ponieważ w przypadku 10 kamer odległych od rejestratora o 300m zużyjemy 3000m przewodu co w przypadku kabla K60 kosztować będzie 5100 zł.

Topologia połączeń systemu HD-CVI przeód koncentryczny

Drugim sposobem na połączenie kamer z rejestartorem jest technologia wykorzystująca przewód UTP ( skrętkę komputerową ) przy wyborze tej technologii  musim pamiętać ze maksymalna odległość pomiędzy kamerą a rejestratorem to 300m. System wymaga zastosowania transformatorów wideo dostępnych tutaj. Na jednym przewodzie UTP można przesłać obraz z 4 kamer co znacznie redukuje koszty.

Topologia połączeń dla systemu HD-CVI przewód UTP

Rolety elektryczne jak je podłączyć.

Przedstawiamy schemat w jaki sposób można podłączyć roletę elektryczną  pomijając puszkę łączeniową.  Pamiętajmy jednak aby zastosować głęboką puszkę przy włączniku góra /dół ponieważ to w niej będziemy  łączyć wszystkie przewody.  Standardowo z rolety wychodzą 4 przewody:

  • czarny jest to przewód zasilający ruch rolety w górę
  • brązowy jest to przewód zasilający ruch rolety w dół
  • niebieski  neutralny N
  • żółto zielony  ochronny PE
  • szary jest to przewód zasilający  L

Przewody L,N,PE   są to przewody zasilające prowadzone z rozdzielni.

Kolory mogą być inne zalecane przed podłączeniem urządzenia przeczytać instrukcje obsługi-montażu.

 

Telewizja przemysłowa w technologii IP topologia połączeń.

Systemy telewizji przemysłowej wykonane w technologii cyfrowej IP do połączenia kamery ze switchem wykorzystuje się pzrewód UTP. Przy dużych systemach połączenia pomiedzy switchami może być wykonane przewodem FTP w niektórych przypadkach kablem światłowodowym w zależności od ilości kamer IP. Poniżej przedstawiamy najcześciej stosowaną technologię połączeń w wykonywanych przez nas instalacjach. 

 

Napęd KingGates Dynamos 500 / 1000, prawidłowe podłączenie

 

 

 

Jak projektować instlację pod system alarmowy.