Jak to podłączyć

Telewizja przemysłowa topologie połączeń.

Systemy HD-CVI możemy podłączyć na dwa spsoóby:

Pierwszym ze spsobów instalacji systemów telewizji przemysłowej w technologi HD-CVI przeznaczony dla małych obiektów w któych odcinki przewodów pomiędzy kamerą a rejestratorem nie są zbyt wielkie. W takich przypadkach stsosujemy przewody koncentryczneCCTV K-60+2X0.50 lub CCTV YAR PE 75-0.59/3.7+2x0.50 

Przewody koncentryczne pozwalają przesłac obraz nawet do 500m ( przewód RG6 ) jest to rozwiązanie dość nie ekonomiczne ponieważ w przypadku 10 kamer odległych od rejestratora o 300m zużyjemy 3000m przewodu co w przypadku kabla K60 kosztować będzie 5100 zł.

Topologia połączeń systemu HD-CVI przeód koncentryczny

Drugim sposobem na połączenie kamer z rejestartorem jest technologia wykorzystująca przewód UTP ( skrętkę komputerową ) przy wyborze tej technologii  musim pamiętać ze maksymalna odległość pomiędzy kamerą a rejestratorem to 300m. System wymaga zastosowania transformatorów wideo dostępnych tutaj. Na jednym przewodzie UTP można przesłać obraz z 4 kamer co znacznie redukuje koszty.

Topologia połączeń dla systemu HD-CVI przewód UTP

Rolety elektryczne jak je podłączyć.

Przedstawiamy schemat w jaki sposób można podłączyć roletę elektryczną  pomijając puszkę łączeniową.  Pamiętajmy jednak aby zastosować głęboką puszkę przy włączniku góra /dół ponieważ to w niej będziemy  łączyć wszystkie przewody.  Standardowo z rolety wychodzą 4 przewody:

  • czarny jest to przewód zasilający ruch rolety w górę
  • brązowy jest to przewód zasilający ruch rolety w dół
  • niebieski  neutralny N
  • żółto zielony  ochronny PE
  • szary jest to przewód zasilający  L

Przewody L,N,PE   są to przewody zasilające prowadzone z rozdzielni.

Kolory mogą być inne zalecane przed podłączeniem urządzenia przeczytać instrukcje obsługi-montażu.

 

Telewizja przemysłowa w technologii IP topologia połączeń.

Systemy telewizji przemysłowej wykonane w technologii cyfrowej IP do połączenia kamery ze switchem wykorzystuje się pzrewód UTP. Przy dużych systemach połączenia pomiedzy switchami może być wykonane przewodem FTP w niektórych przypadkach kablem światłowodowym w zależności od ilości kamer IP. Poniżej przedstawiamy najcześciej stosowaną technologię połączeń w wykonywanych przez nas instalacjach. 

 

Napęd KingGates Dynamos 500 / 1000, prawidłowe podłączenie

 

 

 

Jak projektować instlację pod system alarmowy.

Rozmieszczenie czujek

Czujniki ruchu rozmieszcza się w pomieszczeniu w taki sposób aby intruz wchodzący przez okno przecinał wiązkę podczerwieni, często spotykamy na obiektach błąd umiejscowienia czujki którą instalator umieścił na wprost okna takie położenie czujnika może powodować fałszywe alarmy. Każdy czujnik ruchu posiada instrukcję w której producent podaje zalecaną wysokość montażu czujki zazwyczaj jest to 2.4m.

Dobór czujnika do pomieszczenia

Ważnym elementem jest odpowiednie dobranie czujki ruchu do pomieszczenia w którym będzie  zainstalowana. Pomieszczenia w których panują cały czas takie same warunki możemy instalować czujki ruchu PIR natomiast w kotłowniach pomieszczeniu z kominkiem, garażu instalujemy czujki dualne.

Manipulatory

Manipulator umieszczamy przy wejściu głównym, jeżeli nasz dom ma wejście z garażu należało by również tam zainstalować manipulator . W przypadku domu z piętrem można zainstalować manipulator na górze a system podzielić na dwie strefy.

Jak prawidłowo okablować napęd do bramy.

  • Brama przesuwna

zasilanie siłownika zalecany przewód 3 x 1.5 mm² 

zasilanie lampy sygnalizacyjnej 2 x 0,75 mm² 

w przypadku instalacji lampy z anteną należy położyć przewód RG58

dla lini foto należy położyć przewód 4 x 0, 5mm² RX 

dla linii foto należy położyć 2 x 0.5mm²  TX