Zestaw wideodomofonu IP dla domu jednorodzinnego - BCS-VDIP5 Promocja

Zestaw wideodomofonu IP dla domu jednorodzinnego - BCS-VDIP5 Promocja

Kod: 018040 Dostępność: Wysyłka 1-3 dni
Cena: 2219,00 zł 2687,00 zł z podatkiem VAT

Zestaw wideodomofonu IP, skompletowany z myślą o domach jednorodzinnych. Cechuje się wysoką funkcjonalnością, dobrymi parametrami pracy i eleganckim, nowoczesnym wyglądem - Polecamy go wszystkim użytkownikom, którzy szukają niezawodnego systemu wideodomofonu.

Największą zaletą zestawu BCS-VDIP5 jest komunikacja po protokole TCP/IP. Dzięki niej możliwe jest nawiązanie zdalnego połączenia z systemem oraz rozbudowa o dodatkowe monitory, stacje bramowe i kamery IP. Dodatkowo komunikacja IP znacznie ułatwia montaż i umożliwia współpracę z rejestratorami IP BCS.

W skład zestawu wchodzą:

 • BCS-MON7200W - Monitor głośnomówiący 7"
 • BCS-PAN1202S - 1-abonentowa stacja bramowa
 • BCS-ZA1220 - Zasilacz 12V DC

Parametry techniczne:

 • Obsługa monitora: Głośnomówiący
 • Ekran: Pojemnościowy, 7''
 • Przetwornik: 1/3'' CMOS
 • Podświetlenie nocne: TAK
 • Ilość wejść monitora: 20
 • Funkcja interkomu: TAK
 • Sterowanie automatyką bram: TAK
 • Pamięć: kieszeń na kartę SD, max. 4 GB
 • Kąt widzenia kamery: 95°
 • Regulacja kąta: +/- 15°
 • Wymiary monitora: 200 x 136 x 22 mm
 • Wymiary kamery: 129 x 140 x 32.2 mm
 • Zasilanie monitora: 12V DC, PoE 24V (BCS-SP06)
 • Zasilanie kamery: 10 - 15V DC
 • Gwarancja producenta: 36 miesiące

Monitor BCS-MON7200W:

Ekran i przyciski szybkiego wyboru

Łatwa obsługa monitora

Monitor został zbudowany w oparciu o 7" ekran pojemnościowy (800 x 480 px). Wyświetlany jest na nim obraz z podłączonych stacji bramowych lub kamer IP - Dzięki czemu możliwa jest łatwa identyfikacja osób dzwoniących. Dodatkowo z poziomu ekranu (z intuicyjnym interfejsem graficznym), można w łatwy sposób zarządzać całym systemem wideodomofonu.

Monitor posiada również 5 przycisków szybkiego wybierania, które umożliwiają obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu

Urządzenie sieciowe

Praca w rozbudowanym systemie
BCS-MON7200W jest urządzeniem sieciowym, które komunikuje się z otoczeniem przy pomocy protokołu internetowego TCP/IP. Dzięki czemu może on pracować w bardzo rozbudowanych systemach i wymaga jedynie 1 kabla UTP do podłączenia. Do monitora można podłączyć:

20 paneli zewnętrznych i ustawić indywidualny opis każdego z nich. W przypadku wywołania będziemy dokładnie wiedzieli z którego miejsca nastąpiło
5 monitorów w ramach jednego lokatora (łącznie 6). Następnie dzięki funkcji interkomu możliwe jest prowadzenie rozmów pomiędzy monitorami
32 kamery IP BCS - Użytkownik ma możliwość ręcznego wyboru, z której kamery chce zobaczyć obraz

Dodatkową zaletą monitora jest możliwość realizacji jego zasilania w technologii PoE - wystarczy podłączyć go do dedykowanego switcha BCS-SP06

Kieszeń na kartę micro SD

Zapisuj zdjęcia i nagrania na monitorze

Monitor posiada wbudowaną kieszeń na kartę micro SD, o maksymalnej pojemności 4 GB. Na karcie możemy zapisywać zdjęcia i nagrania z panelu zewnętrznego lub współpracujących kamer. W zestawie monitora nie ma karty.

Wejścia NO/NC

Współpraca z czujkami alarmowymi

Prezentowany model został wyposażony w 6 wejść typu NO/NC, służących do łączenia czujek alarmowych. Może on realizować funkcję alarmu z historią zdarzeń i podziałem na strefy.

Wyjście przekaźnikowe

Obsługa urządzeń innych systemów

Monitor posiada wyjście przekaźnikowe, umożliwiające sterowanie urządzeniami innych systemów. Przykładowo z jego poziomu można zainicjować otwieranie bramy lub załączyć oświetlenie. Jeżeli monitor zostanie podłączony do panelu bramowego BCS-PAN1202S, może obsłużyć 2 urządzenia przekaźnikowe.

Regulacja

Dostosuj parametry pracy do swoich wymagań

Monitor daje użytkownikowi możliwość regulacji głośności rozmowy i sygnału wywołania. Istnieje również możliwość zmiany czasu wywołania, rozmowy oraz nagrania wideo. Wszystkie opcje są dostępne z poziomu menu ekranowego monitora.

Panel bramowy BCS-PAN1202S:

Stalowa obudowa

Praca w warunkach zewnętrznych

Cechą charakterystyczną modelu PAN1202S jest solidna, wykonana ze stali obudowa. Zapewnia ona odporność na wpływ czynników pogodowych (IP53) i uszkodzenia mechaniczne - Dzięki niej, panel może być bez obaw montowany na zewnątrz. W zależności od zastosowanego uchwytu montażowego, wideodomofon jest montowany natynkowo lub podtynkowo:

 • BCS-PN12 - montaż natynkowy
 • BCS-PP12 - montaż podtynkowy

Należy pamiętać, że klasa szczelności IP53 nie zapewnia pełnej wodoszczelności. Dlatego też, panel powinien być montowany pod odpowiednim daszkiem.

Przetwornik obrazu

Dobra szczegółowość nagrań

Zastosowana kamera, została zbudowana w oparciu o przetwornik obrazu 1/3" CMOS - Generuje wyraźny obraz, dzięki któremu identyfikacja osób dzwoniących, nie stanowi najmniejszego problemu. Model posiada również oświetlacz LED, umożliwiający skuteczną obserwację w warunkach nocnych.

Stałoogniskowy obiektyw

Szeroki kąt widzenia

Kamera posiada również sałoogniskowy obiektyw 2.8 mm, zapewniający szeroki kąt widzenia, około 95° w poziomie. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta widzenia w pionie i poziomie, w zakresie +/- 15° - Regulacji dokonuje się ręcznie.

Urządzenie sieciowe

Proste podłączenie do systemu i zdalna obsługa

Największą zaletę wideodomofonu jest komunikacja po sieci IP. Dzięki niej, możliwa jest realizacja zdalnego połączenia, przy pomocy przeglądarki internetowej - Usługa Web Service daje możliwość podglądu obrazu z kamery, sterowania elektrozaczepem, a nawet zmianę parametrów  pracy.

Dodatkową zaletą komunikacji IP jest znaczne uproszczenie instalacji. Aby zrealizować poprawne połączenie, wystarczy podłączyć monitor i stację bramową do dedykowanego switcha BCS-SP06 (urządzenie Plug & Play).

DMSS

Obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Dedykowana aplikacja DMSS, umożliwia obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu, jak np. podgląd obrazu z kamery. Aplikacja jest dostępna w 2 wersjach:

 • gDMSS - na systemy Android
 • iDMSS - na systemy iOS

Współpraca z systemem CCTV

Rejestracja obrazu na dyskach twardych

PAN1202S może zostać podłączony do większości rejestratorów BCS, w celu nagrywania obrazu na dyskach twardych. Panel współpracuje ze wszystkimi rejestratorami, które obsługują kanały IP - Rejestratory sieciowe, a także niektóre modele rejestratorów analogowych i rejestratorów HD-CVI.

RS-485

Sterowanie urządzeniami innych systemów

Stacja bramowa posiada interfejs RS-485, który umożliwia podłączenie modułu BCS-MODKD. Dzięki niemu, z poziomu stacji, możliwa jest obsługa urządzeń innych systemów. Idealnym przykładem jest sterowanie systemem automatyki bramowej.

Zasilacz BCS-ZA1220:

BCS-ZA1220 - Zasilacz impulsowy, przystosowany do współpracy z urządzeniami systemu wideodomofonowego BCS. Zasilacz wyposażony w 2 wyjścia DC, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Precyzyjnie dobrane elementy umożliwiły mu osiągnięcie dobrej sprawności na poziomie ponad 85%. Model może być również skutecznie wykorzystywany do zasilania dowolnych urządzeń 12V DC, o maksymalnej obciążalności 2 A.

Zastosowanie

Zamontuj zasilacz w dogodnym dla siebie miejscu

ZA1220 jest przystosowany do instalacji we wnętrzu pomieszczeń na szynie DIN. Może być również montowany powierzchniowo przy pomocy odpowiedniego adaptera (adapter znajduje się w zestawie). Zasilacz doskonale nadaje się do zasilania stacji bramowej, monitora lub elektrozaczepu 12V DC.

Zabezpieczenia

Bądź spokojny o swój system

Zasilacz został wyposażony w liczne zabezpieczenia. Dzięki nim jest doskonałym rozwiązaniem dla precyzyjnych systemów, które są wyjątkowo wrażliwe na wyładowania elektromagnetyczne, zwarcia. Zastosowane zabezpieczenia:

 • Przeciwzwarciowe - Chroni elementy systemu przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez zwarcia. Powstałe w skutek uszkodzenia izolacji lub nieprawidłowego połączenia przewodów
 • Przeciążeniowe - Chroni system przed zbyt dużym natężeniem prądu. Wartość jest określana przez zastosowane bezpieczniki
 • Przepięciowe - Chroni podłączone urządzenia przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami powstałymi wewnątrz instalacji
 • Termiczne - Chroni przed stopieniem się elementów zasilacza

Dojazd już od 0.66 zł/km
Gwarancja 24 miesiące
Rodzaj Zewnętrzny , Wewnętrzny
Zasilanie 230V
Napięcie wyjściowe 12V DC
Prąd wyjściowy 2A
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe Tak
Zabezpieczenie przeciążeniowe Tak
Zabezpieczenie termiczne Tak
Zabezpieczenie nadnapięciowe Tak
ilość abonentów 1
Montaż panela bramowego
Otwieranie bramy Tak
Podświetlenie Tak
Sterowanie elektrozaczepem Tak
Sterowanie urządzeniem zewnętrznym Tak
Ekran 7"
Regulacja kąta Tak
Wysyłka już od GRATIS

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:

Telefon:

Pytanie: